Software
Software
Grading software for shoe/glove industries and support for ZUND, GraphTech, RuiZhou, Roland, and Jingwei cutting machine systems
Select Series
- PlatformWindows 7/8/10 or higher
- CPUi3 or higher
- RAM2 GB
Full Specifications
2D| CPU | i3 or higher |
| RAM | 2 GB |
| Hard Disk | 128 GB |
| Graphics Card | Independent graphics card (128 MB) |
| Display | SVGA or higher resolution |
| Operating System | Windows 7/8/10 or higher |
| Compatible Hardware | ZUND, GraphTech, RuiZhou, Roland, and Jingwei |
| Temperature | 15 °C – 35 °C |
| Humidity | RH = 35% – 75% |
| Power Supply | 220V must be grounded power outlet |
Other Products

Paper & Plastic Sheet Cutting Series
For cutting duplex board or plastic sheet for industries shoes, glove, garment, sofa (furniture industrial), tents, car seat, bags pattern, cutting sticker.

Multi-Purpose Cutting Series
For cutting soft materials for industries shoes, glove, garment, immitation material, sofa (furniture industrial), tents, car seat, bags pattern

Genuine Leather Cutting Series
High-speed fully automatic fabric cutting machine for large-scale factories

Sparepart
Parts and components to keep your machines running at peak performance
